Pod pirátskou vlajkou 2015

Jen ti nejlepší piráti se směli s námi nalodit na palubu a podniknout cestu za pokladem. To byl cíl našeho letošního pionýrského tábora ve Vísce u Jevíčka.  Námořníci byli rozděleni do čtyř posádek.  Hned první den si v soutěžích každý vysloužil svou hodnost na lodi, kterou celý týden zastával.

Naše cesta nevedla pouze po moři, ale i většinu času jsme strávili na ostrovech, které pro nás byly riskantní. Vyskytovala se na nich nebezpečná zvířata, nové těžko léčitelné nemoci, ale hlavně naši úhlavní nepřátelé kanibalové. Díky radám, získaných od místní šamanky, jsme věděli, že poklad nalezneme v kanibaly obývaném území. Nebylo lehké se do území dostat a kanibaly zneškodnit, ale společnými silami a dobrými radami a nápady se nám podařilo nepřátele otrávit a poklad získat.

Už se zdálo, že je vyhráno a poklad je náš, ale bohužel byl dobře uzamknut dokonce několika zámky a tak započalo hledání a boj o klíče k truhle s pokladem. Námořníci však byli velmi šikovní a všechny klíče se jim podařilo získat. Nalezený poklad jsme si spravedlivě rozdělili a celou naši dobrodružnou cestu řádně oslavili. 

Video z tábora: