Bleší trh a soutěž o nejlepší koláč

První květnovou sobotu, tedy 3. 5., uspořádali pionýři z Jedovnic v kulturním domě historicky první jedovnický bleší trh.

Nejednalo se však, jak název napovídá, o market s blechami a jinými roztoči, ale o prodej nejrůznějších předmětů, které již sice svému předchozímu majiteli dosloužily, ale nepatří přesto ještě do popelnice. 

Na blešáku se tak prodávaly například hračky, zahradní nábytek, sportovní či posilovací náčiní, knížky, nafukovací člun, domácí potřeby či moderní nebo více retro oblečení. Vedle předmětů z druhé ruky se na blešáku objevily i nejrůznější ruční výrobky, které jsou také teďka v kurzu. 

Návštěvníci mohli vesele nakupovat ve vestibulu od osmi do dvanácti hodin. Kdo nestihl ráno posnídat, mohl využít místního pultu, kolem kterého bylo po celou dobu živo. Tento bleší trh byl totiž navíc spojen i se sladkou záležitostí. Konala se zde soutěž o nejlepší koláč. 

Všichni návštěvníci tak mohli okoštovat a zároveň ohodnotit tyto domácí dobroty. I když nebylo úplně jednoduché ochutnat všechny vzorky a zároveň vybrat ten nejlepší, nakonec byly všechny body sečteny a na závěr vyhlášeni vítězové této soutěže. Na prvním místě se umístila paní Libuše Doleželová se svým výborným stříhaným koláčem. Druhé místo si zasloužila Lenka Šebelová se svým krásným skořicovým věncem a třetí místo obsadila Pavlína Héčová s roztomilými mufinami. 

Děkujeme velice všem, kteří přinesli své kulinářské skvosty a zapojili se tak do naší soutěže. Ne menší dík patří samozřejmě i všem prodejcům, kteří dorazili nabídnout své zboží. Děkujeme i všem, kteří se přišli na bleší trh podívat a odnesli si nějakou drobnost.

Doufám, že všem se tato akce líbila, a že se dočkáme jejího zopakování.

                                                                                                                                                             Marek

 

Zařazeno v kategorii: Akce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *