Cesta pohádkovým lesem

Již tradičně pro širokou veřejnost pořádali Pionýři cestu pohádkovým lesem. V nedělní podvečer měli tak možnost všechny děti a jejich rodiče navštívit pohádkový les. Pohádkových milovníků se letos  sešlo přesně 250.

Na začátku každý obdržel startovní lístek, do kterého na všech pohádkových zastaveních sbíral razítka. Po cestě pohádkovým lesem potkali malí i velcí celkem 11 pohádkových stanovišť.

 Navštívili tak motýla Emanuela s Makovou panenkou, zacvičili si s Bobem a Bobkem, podívali se na nešiky Mata a Pata a cestou přes Krakonošovo potkali čerta s Káčou na zádech až  došli do Šmoulí vesničky, kde kousek od ní zrovna vařili povidla Křemílek a Vochomůrka. Co by to bylo za pohádkový les, kdyby v něm nebyla perníková chaloupka, ze které si děti odlouply perníček na posilněnou, aby uchránili Karkulku před vlkem a vůbec došli ke kamarádům Jů a Hele. Nechyběl ani dětmi oblíbený seriál Simpsonovi, který vyhrál ve finálním hlasování o nejlepší scénku.

Kdo to zvládl a pohádkovou trasu došel až do konce, získal pamětní list a mohl se po vyčerpávající cestě občerstvit a opéci špekáčky. Děkujeme všem, kteří na pohádky nezanevřeli a stále věří, že dobro zvítězí nad zlem, jak už to v pohádkách bývá a dorazili na náš pohádkový les. Ještě větší poděkování však patří účastníkům, kteří pro nás všechny pohádky hráli.  Teď už ale zazvonil zvonec a pohádkového lesa je konec. 

Spajdík

Zařazeno v kategorii: Akce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *