Hra „Buď ideální!“

Taky Ti chybí Pionýr a nemáš doma co dělat? Máme pro tebe jedinečnou příležitost, jak hravě plnit stupně a úkoly k 30. výročí Pionýra, které jsme bohužel museli zrušit.

Co na tebe čeká?

Ke každému ze sedmi pionýrských ideálů je přiřazeno 30 úkolů. Celkem jich je 210, a pokud je splníš všechny, poskládáš si hezkou sbírku placek a navíc si budeš moci splnit stupně Pionýra. Úkoly můžeš začít plnit hned, jak se zaregistruješ do hry na stránce budidealni.pionyr.cz a připojíš k naší skupině Pionýr Jedovnice k oddílu, do kterého chodíš. Hrát můžeš, i když nejsi pionýr nebo pionýrka, protože hra je určena pro všechny děti.

Čas na splnění úkolů máš do 6. 6. 2020.

Tak co? Jdeš do toho? Pokud ano, můžeš začít. Kdo ví, třeba při plnění úkolů zažiješ spoustu zajímavého.

Určitě víš, že nyní platí některá omezení kvůli šíření nákazy koronavirem. Úkoly, u kterých je nutné s plněním počkat, až se situace zlepší, jsou na začátku označené „!!!“.

Pokud vám současná doba neumožňuje přesné splnění zadaného úkolu, zkuste jej přizpůsobit vaším podmínkám, ale tak, aby to pro vaše hráče byla stále výzva.

Hra Buď Ideální je připravená k 30. výročí obnovení samostatné činnosti Pionýra, proto je ke každému z ideálů právě třicet úkolů.

 

Ideály Pionýra

Hodnoty vyjádřené Ideály Pionýra jsou trvalé a společně tvoří nerozlučně propojený celek, který nabízí ohromné množství pohledů a způsobů vnímání. Cíl je však stále stejný – výchova slušného aktivního člověka. Seznamte se s nimi, a kdo ví, třeba i vám budou blízké.

Paměť

„Pionýr poznává dějiny svého národa i celého lidstva, chová v úctě tradice a historii.“

Pomoc

„Pionýr pomáhá ostatním nezištně a z přesvědčení, je solidární, zastává se slabších.“

Poznání

„Pionýr si osvojuje vědění, znalosti a dovednosti, poznává okolní svět i sám sebe.“

Pravda

„Pionýr chrání pravdu, je spravedlivý, plní dané slovo a hraje fér.“

Přátelství

„Pionýr je přátelský a ohleduplný, naslouchá ostatním, umí spolupracovat.“

Překonání

„Pionýr se nebojí překážek, je statečný a nepodléhá pohodlnosti.“

Příroda

„Pionýr chrání život na Zemi, objevuje krásy přírody a učí se žít v souladu s ní.“

Pravidla hry:

 • Hra probíhá od 20. 3. 2020 do 6. 6. 2020.
 • Hra je po jednotlivcích, každý hráč má za povinnost si vytvořit vlastní profil na webové stránce budidelni.pionyr.cz -> přidej se k příslušnému oddílu, do kterého chodíš (Pionýr Jedovnice- Kuňky/ Pionýr Jedovnice – Rosničky/ Pionýr Jedovnice – Skokani)
 • Ve hře existují dvě skupiny hráčů:
  • Běžný uživatel: po přihlášení si vybere z již vytvořených skupin, plní úkoly (to jsi ty!).
  • Vedoucí: může vytvořit skupinu, spravovat její členy, nahlížet do jimi splněných úkolů a samozřejmě i sám plnit úkoly. Vedoucími jsou vedoucí oddílů:
   • Kuňky- Karča (Šéfová) Kocmanová – tel. +420 777 077 696
   • Rosničky – Lucka (Dračica) Nečasová – tel. +420 730 948 438
   • Skokani – Peťa Ševčíková – tel. +420 731 387 661
 • Při splnění všech 30 úkolů v Ideálu získává hráč drobnou odměnu + má možnost vyplnění políček ve stupni Pionýra, který zrovna plní.

POZOR!!!! Tato hra ti může pomoci k plnění tvého stupně. Níže si můžeš stáhnout soubory, které jsou pro jednotlivé stupně – stáhni si ten, který zrovna plníš na schůzkách:

Ty úkoly, které jsou ve tvém stupni v souboru označené zeleně, Ti po splnění všech podmínek vedoucí zaškrtne v tabulce se stupni.

Jakmile některý úkol splníš, klikni na splněno na tvém profilu (na webové stránce budidealni.pionyr.cz po vytvoření profilu přes menu klikneš na „úkoly“, kde je online můžeš plnit) POZOR! Je potřeba, abys měl důkaz, že jsi úkol splnil: fotografie/ video/ potvrzení od rodiče (stačí poslat sms vedoucímu, že rodič potvrzuje splnění úkolu č. xx – je možné poslat v sms více úkolů najednou třeba po celém dni). Hraj fair play a nepodváděj!!!

Tak neztrácej čas, zaregistruj se na stránce budidealni.pionyr.cz a začni plnit! Schválně, kdo bude na konci školního roku oceněn za nejaktivnějšího pioideáka?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *