Jarní přespání Skokanů

Všichni z Vás jistě vědí, že v týdnu od 13. do 17. března se konaly v našem kraji jarní prázdniny. Mnozí využili sněhu na horách a vyrazili lyžovat, někteří využili toto volno pro návštěvu příbuzných a na výlety a někteří tento čas využili odpočinkem doma. My, Skokani, jsme si zpříjemnili prázdniny po svém – zorganizovali jsme si Jarní přespání.

Sešli jsme se ve čtvrtek ve 4 hodiny v klubovně. Hlavním cílem tohoto dne byla návštěva JumpParku v Brně, kam jsme společně vyrazili autobusem o půl 5. Kdo neví, co to JumpPark je, tak vysvětlím- jedná se o areál plný trampolín, kde se mohou vyřádit malí i velcí, věkem tato atrakce není omezena. Nachází se zde také pěnová jáma (Foam pit), kam dopadnete po odrazu z trampolíny. No podle mě je mnohem náročnější se dostat z pěnové jámy než samotné skoky na trampolíně. 

Po uplynutí času na trampolínách nás čekala cesta zpět do Jedovnic. V klubovně jsme si připravili večeři, nachystali si spaní a zahráli si vědomostní hru Riskuj!. Soutěžili Skokani proti instruktorům a to v těchto kategoriích: Sport, příroda, přísloví, státy Evropy a písničky. Výsledek byl těsný, ale lepší strategie a štěstí při výběru otázek přála instruktorům. Na závěr čtvrtečního dne, když na všechny dolehla únava z trampolínek, nám Lukyn pustil film. Já osobně z toho filmu moc nemám, protože jsme ho celý prokecali. 

V pátek ráno nás čekala připravená snídaně a následné plnění nevybarvených políček ve Stupních. Stavěli jsme stan na čas, zopakovali si zdravovědu, orientaci na mapě a pomocí buzoly, přišívali knoflíky, vyzkoušeli jsme si azimut a další dovednosti. Všechny zúčastněné Skokany musím velice pochválit za snahu a úspěšnost při plnění dovedností. Mám vždycky obrovskou radost, když někomu mohu vybarvit nějaké políčko s dovednostmi. Po obědě jsme se chvíli slunili a využili nádherného počasí.

Na závěr našeho přespání jsme se vrhli do jarního úklidu klubovny. Lea porovnala
hry a knížky a utřela prach v poličkách. Míša a Paťa uklidily prostor u nástěnek a srovnaly věci na nástěnkách. Viky zametl před klubovnou, Cameronka s Luckou ořezaly všechny pastelky a vyhodily nepíšící fixy a propisky. Karča (Šéfová) uklidila kuchyňku. Já jsem umyla záchod a uklidila v předsíňce. Na závěr, kdy se naše klubovna blýskala čistotou, Lucka umyla podlahu v klubovně. Čas letěl jako neřízená střela a najednou už bylo půl 4. – slavnostní konec našeho přespání. Vzali jsme si tedy svačinu na cestu, rozloučili se a všichni se rozutekli do svých domovů.

Já jsem si přespání moc užila a odnesla jsem si domů dobrý pocit, skvělou náladu a spoustu nových zážitků. Doufám, že to všichni přítomní Skokani vnímali aspoň tak z části jako já. Moc všem děkuji za účast a těším se na další společnou schůzku nebo akci.

Na fotky z akce se můžete podívat ve fotogalerii.

Peťa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *