Ledová Praha

V den pololetních prázdnin se nejstarší část našeho oddílu Žabky vydala do Prahy. V Brně jsme nasedli do autobusu Student Agency s jasným cílem – PRAHA. Hned první den jsme navštívili Muzeum lega, dále Muzeum Karla Zemana, Muzeum Bedřicha Smetany, České muzeum hudby a Mořský svět plný mořských živočichů… Nezbytnou část naší páteční trasy tvořil Karlův most, Tančící dům, Václavské náměstí a Staroměstské náměstí.

Druhý den jsme neotáleli a hned ráno se vydali lanovkou na Petřínskou rozhlednu. V její blízkosti je bludiště zrcadel, zašli jsme i tam. Další naše zastávka byl Pražský hrad, kde jsme stihli výměnu hradní stráže, a dokonce jsme se i se stráží vyfotili. Následovala prohlídka Chrámu sv. Víta, včetně královské hrobky a Zlaté uličky. Po obědě na nás čekalo Náprstkovo muzeum afrických, asijských a amerických kultur a večer dětské divadlo Minor, kde jsme zhlédli představení Můj atlas světa.

Víkend utekl jako voda a v neděli jsme se již balili na zpáteční cestu. Než nám však jel autobus domů, měli jsme domluvenou prohlídku Národního divadla, která se nám všem velmi líbila. Tato poznávací víkendová akce byla velice zdařilá, a těšíme se, že se budeme moci zase do našeho krásného hlavního města vrátit.

Štěně

 

Zařazeno v kategorii: Akce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *