Pioindiáni

Celoroční hra nejmladšího oddílu se nesla v duchu Indiánů. Na začátku roku každý obdržel jednu kapsu z velkého indiánského kapsáře. Abychom si svoje kapsičky poznali, vyrobili jsme si na ně knoflíky ze samotvrdnoucí hmoty se svým jménem. Do těchto kapes jsme sbírali výlisky zvířat. Bizona jsme získávali za účast na schůzkách, medvěda za nejhodnějšího kamaráda na schůzce, vlka za jednodenní akci a orla na víkendovku.

Během roku jsme se učili nové tábornické dovednosti jako topografické značky, světové 

strany, stavbu stanu, vázání uzlů, poznávání rostlin nebo zvířat a taky zdravovědu. Z těchto dovedností jsme skládali zkoušky, za které jsme dostávali orlí perla na indiánskou čelenku. Takové indiánské čelence říkáme diadém. A pročpak měla péra? Apači věří, že v peří ptáků se ukrývá moc a síla. Posvátná jsou hlavně orlí pera, protože orel je slunečním ptákem a jeho pera jsou znamením světla. Na schůzkách nás tak provázely různé indiánské hry např. lov bizonů, sbírání orlích per, hra s indiánským slovníkem – Buenos dias je dobrý den nebo třeba obrázkové písmo. Na schůzkách nesměly chybět rukodělky, a proto jsme se pustili do výroby indiánských totemů. Totem je symbol celku a totožnosti kmenové skupiny. Nejčastěji to bývá živočich nebo rostlina, jsou však popsány i totemy „mlha“ nebo „skála“.

Poslední schůzka našeho indiánského kmene byla poněkud odlišná od všech ostatních. Marcelka si pro nás totiž nachystala přípravu zmrzlinových pohárů! Každý dostal tabulku, ve které byly rozepsány jednotlivé ingredience: vanilková a čokoládová zmrzlina, šlehačka, jahody, mandarinky, zdobení, trubička a pikao. Na hřišti na nás čekaly různé sportovní i nesportovní aktivity, za které děti dostávaly razítko do tabulky. Každý si pak připravil zmrzlinový pohár podle toho, kolik nasbíral razítek.

Když jsme si pochutnali na pohárech, Zhodnotili jsme pomocí hry s žabkou, jak velcí kamarádi se z nás za celý rok stali. Poté už následovalo rozdávání cen, mezi kterými byly batohy, vaky, trika, hrníčky, plastelíny a mnoho dalšího.

Bude nám s Marcelkou smutno, ale na všechny se moc těšíme na táboře! Tak ahoj!:-)

Na fotky z poslední schůzky nebo ze schůzky, kde jsme vyráběli totemy se můžete podívat na následujícím odkazu.

Štěně

Zařazeno v kategorii: KUŇKY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *