Pionýři uklízeli kolem Jedovnického potoka

„Uklidit celý svět nezvládneme, ale o jeho část se pokusit můžeme!“

               Takové heslo jsme si dali pro letošní ročník akce „Ukliďme svět, Ukliďme Česko“, který se konal v sobotu 8. dubna. Jako každý rok jsme si vybrali pro úklid Jedovnický potok v úseku z Jedovnic až do Rudického propadání. Každoročně jsme přesvědčení, že jsme odvedli velký kus práce, ale následující ročník jsme vždy na pochybách, protože stále nacházíme nové a nové odpadky. Největší kus práce nás čekal téměř na začátku, kde jsme pod zahrádkami, které jsou v Chaloupkách, našli (jako každý rok) spoustu odpadků. Naopak mile jsme byli překvapeni v Rudickém propadání, kde jsme odpadky naopak hledali téměř marně. 

                Tři dvoukoláky kovů, jeden a půl pytle skla, dva celé pytle s plasty a dva a půl pytle smíšeného odpadu. Takové zní „skóre“ letošního úklidu. Největší kuriozitou letošního ročníku byl záchod. Překvapivé, co jsou lidi všechno schopni vyhodit do volné přírody.

                Touto cestou bych chtěla poděkovat všem zúčastněným, kteří se podíleli na úklidu a pomohli nám z části uklidit, když né celý svět, tak alespoň jeho část.

Na fotky z akce se můžete podívat ve fotogalerii.

Peťa

Zařazeno v kategorii: Akce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *