Ukliďme svět!

Pionýrská skupina Jedovnice se zapojila do mezinárodní kampaně Ukliďme svět.  V jejímž rámci skupiny dobrovolníků po celém světě uklízí své okolí a bojují proti černým skládkám.

Smyslem akce nebylo pouze uklízet, ale přimět děti k zájmu o životní prostředí, aby se jim příroda nestala bezvýznamnou. 

Vyrazili jsme na tuto akci v sobotu 26. dubna a kdokoliv kdo měl zájem, se k nám mohl přidat. Již tradičně jsme s vozíkem a vybaveni pytli na odpadky vyráželi od naší klubovny. 

Každoročně sbíráme odpadky na trase kolem Jedovnického potoka  až do Rudického propadání. Sběr odpadků v této části je velmi důležitý, aby nedocházelo ke splavování odpadu až do samotného Rudického propadání, kde by napáchal ohromnou škodu.

Sběr provádíme každoročně, a přesto odpadků bohužel neubývá. Během sběru jsme se i pobavili kuriózními nálezy. Našli jsme staré hračky, z auta vyhozený zachovalý auto atlas, ale také odcizený batoh, který se zloději již nezamlouval a kousek dál prázdnou peněženku s občanským průkazem, který jsme odevzdali městské policii na obecní úřad.

Pytle se naplnily a my již byli v cíli naší dnešní trasy. Nasbírali jsme kolem 50 kilo odpadků z nich většina byla roztříděna k recyklaci. Po takto úspěšném sběru jsme si opekli špekáčky a s deštěm v zádech jsme se vraceli domů.

Spajdík

Zařazeno v kategorii: Akce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *