Uzlařská regata 2020

V pátek 14. 2. jsme se všichni sešli v klubovně, abychom porovnali své dovednosti ve vázání uzlů. Letos byla oproti předchozím ročníkům změna v kategoriích. Nerozdělili jsme se totiž podle věku, ale podle úrovně, kterou zrovna plníme ve Stupních Pionýra (Nováčkovská zkouška, 1. stupeň, 2. stupeň a 3. stupeň). V každé kategorii se váží různé 4 uzly. Vyplnili jsme startovní listy, registrovali jsme se, připravili jsme si uzlovací provázky a Uzlařská regata 2020 mohla začít.

V první řadě každý vyplnil využití uzlů, které měl vázat. Tato znalost všem mohla pomoci, protože neznalost využití uzlu znamenalo přičtení 10 trestných sekund v výsledném hodnocení. Vázalo se na čas a každý měl dva pokusy, aby si mohl svůj čas ještě vylepšit. Skoro všechny uzly jsme uměli: od teď nejlehčích, jako jsou očko či plochá spojka, i ty složitější jako třeba rybářská spojka, zkracovačka nebo dračí uzel. 

Na závěr přišlo vyhlášení výsledků a nejúspěšnější soutěžící z každé kategorie si odnesli domů svoji uzlovačku a drobnost jako cenu za své umístění v soutěži. 

Kdo nějaký uzel neuměl nebo se do toho doslova „zamotal“, má rok na to, aby se vše doučil a natrénoval, a zase za rok se může přijít předvést.

Peťa

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *