Velikonoční víkendovka

Ve čtvrtek se archeologové z Jedovnic vydali za záhadou Velikonočního ostrova. Měli jsme sraz už v 7:30 u klubovny a v 9:00 jsem odjížděli směr Tichý oceán.

Po příjezdu na ostrov se archeologové rozdělili na dva týmy (červený tým= Trilobiti a žlutý tým= Sluníčka) a vyrobili si vizitky, kterými se prokazovali. Hned poté za námi přišla domorodá žena z vesnice Orongo, Holulu, která nás navodila do nálady Velikonočního ostrova. Za to, že jsme pro ni a její kmen nalovili ryby a vyrobili jí krásné pomlázky, Nám prozradila, kde najdeme tajuplné sochy Moia.

V pátek ráno jsme absolvovali dětskou prohlídku zámku ve Slavkově. Místo, kde se nacházejí sochy, nám Holulu napsala v dopisu, ve kterém nám také oznámila, že odpoledne za námi přijde její sestra Holala.       

Po obědě přišla a řekla nám pravidla soutěže, která se každoročně pořádá ve vesnici Orongo, pravidla Kultu ptačího muže. Cílem Kultu bylo najít vejce Rybáka černohřbetého. Celý pobyt na ostrově archeologové sbírali puzzle, na němž bylo napsané tajemství  soch Moia.

Večerním rituálem jsme završili celý pobyt na ostrově, při němž archeologové obdrželi Ocenění kultu ptačího muže 2017. Poslední den jsme dopoledne opustili Velikonoční ostrov a všichni   jsme se ve zdraví a plní zážitků vrátili zpět do Jedovnic.

Fotky jsou k dispozici ve fotogalerii.


Karča (Šéfová)

Zařazeno v kategorii: Akce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *