Zoo ke dni dětí

Dne 1. 6. 2013 jsme se společně všichni jedovničtí pionýři vydali do brněnské Zoo oslavit dětský den. Počasí nám naštěstí přálo a tak jsme si ráno v 7:45 dali sraz na autobusové zastávce v Jedovnicích a v hojném počtu jsme se vydali autobusem směr Brno – Stará osada, odkud jsme jeli šalinou k zoo. Po vstupu do zoo jsme dostali ,,startovní lístky“ s plánkem stanovišť, na kterých jsme během návštěvy plnili různé úkoly jako například skákání přes švihadlo, kreslení křídou či skákání panáka.

Prohlédli jsme si snad všechna zvířata. Velice nás zaujal hlavně tygr, medvěd kamčatský, mláďata lišky polární, sob, los, lemur, anakonda, hroznýš královský, varan, šimpanz, kapybara, bobr, zebra, žirafa, pakůň, surikata, kůň převalského, bizon, velbloud, klokan, pták emu, pták ibiz, krkavec, kalous ušatý a výr velký.

Mimo jiné jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí, třeba že žirafa je nejvyšší savec na světě, její srdce váží 12 kilogramů a má 5 krčních obratlů.  Nebo také, že kapybara je největší hlodavec na světě a dokáže spát pod vodou tak, že má jen špičku nosu nad hladinou, aby mohla volně dýchat. Také jsme viděli krmení ledních medvědů. 

                Na konci návštěvy a po splnění všech úkolů jsme dostali diplom a zasloužené odměny. Cestu na autobus jsme si zkrátili kvízem o poznatcích ze zoo, který vyhrál Viky a Kamča. V 17 hodin jsme přijeli do Jedovnic, kde jsme se rozloučili a vrátili se do svých domovů. Snad se všem návštěva zoo líbila tak jako mně a někdy si ji zopakujeme. 

Peťa

Zařazeno v kategorii: Akce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *